Plantise (NL)

Naším původním partnerem byla holandská skupina Grow Group, což byl jeden z největších pěstitelů sazenic zeleniny v Evropě. Více než 60 let se podniky skupiny Grow Group zabývaly pěstováním sazenic pro skleníkové i venkovní plochy. Vedle rostlin pro konvenční pěstování byly některé podniky specializovány na pěstování sazenic v kvalitě BIO a na okrasné rostliny. Samozřejmostí byla i produkce roubovaných rostlin plodových zelenin pro pěstování na hydropónii.

V roce 2018 se Grow Group společně s firmami Leo Amerlaan a Van der Lugt rozhodli spojit svoje aktivity v Holandsku a společně vytvořili skupinu Plantise BV. Ta je se svými 55 hektary pěstební plochy umístěných v sedmi lokalitách jedním ze tří největších producentů sazenic v Holandsku. S ročním obratem 75 milionů EUR kontroluje Plantise BV 15% trhu a je navíc lídrem v produkci sazenic v kvalitě BIO.

Skupina je navíc aktivní i na mezinárodním poli. V mnoha společných projektech s celkovou výměrou přes 90 hektarů skleníků produkuje zhruba 25 různých druhů zeleninových sazenic. Vlastní podniky má v Maďarsku a Mexiku a většinové podíly v dalších projektech v Kanadě, Indii, Austrálii, Novém Zélandu, Číně a jiných zemích.<
>