Schwanteland Jungpflanzen (DE)

Prvním z našich dodavatelů se stala pěstírna sazenic Schwanteland Jungpflanzen GmbH, která se nachází v Německu severozápadně od Berlína. Tato firma byla původně součástí skupiny Grow Group a v roce 2018 se zcela osamostatnila. V současné době má k dispozici přes 7 ha zasklené produkční plochy. Poslední nová etapa skleníků byla dokončena v roce 2019. Většina skleníků je s otvírací střechou typu „Cabrio“. Hlavní část produkce tvoří balíčkované sazenice salátu a sazenice košťálovin v sadbovačích  Speedy 300. Sortiment doplňují celer, pór, petržel naťová, pažitka a rukola. Teplomilné rostliny rajčat a okurek se pěstují v kostkách z minerální vaty na ploše se speciálním zaplavovacím systémem. Jeden skleník je určen pouze na produkci rostlin pro biologické pěstování zeleniny.

Balíčkované sazenice

Používají se lisované balíčky B176. Udávané číslo znamená počet balíčků v přepravce. Používá se kvalitní rašelinný substrát bez zárodků chorob, škůdců, semen plevelů a povrch je zasypán čistým praným pískem. Hlavní využití je pro předpěstování sazenic salátu, košťálovin, celeru, petržele, pažitky, rukoly a dalších. Přeprava se uskutečňuje ve vratných plastových přepravkách o rozměru 60×40 cm. Na jedné paletě může být maximálně 100 kusů přepravek, paleta má rozměr 120×100 cm.Výhody lisovaných balíčků

  • velký objem substrátu
  • ideální vývoj kořenového systému
  • balíčky jsou vzdušné, uniformní a pevné
  • rostliny rychle koření a dříve dorůstají do sklizně

Výsadba je možná speciálními sazeči a ručně.

Speedy 300

Standardní typ sadbovačů pro pěstování sazenic košťálovin (zelí, květák, brokolice, kedlubny, kapusta), celeru a póru. Sadbovače mají rozměr 40×60 cm, počet buněk je 300 (rozměr buňky 2,5x3x5 cm, objem 25 cm3) a jsou umístěny v rámech nebo v přepravkách na paletě. Na Europaletě je v rámech max. 52 sadbovačů.

Výhody Speedy 300

  • pevný a bohatý kořenový systém
  • silné sazenice v pevných kazetách
  • snadné vyjmutí rostlin při výsadbě
  • vysoké procento ujmutých rostlin po výsadbě

Výsadba je možná většinou typů používaných sazečů.<
>