12. 5. 2022

Kategorie salát získala novou dimenzi

Potravinové řetězce a zpracovatelský průmysl neustále hledají nové inovace. Pro tyto účely vyšlechtila firma Rijk Zwaan novinku, která spojila to nejlepší ze dvou oblíbených druhů salátu. Tzv. Crunchy salát kombinuje sladké podlouhlé listy římského salátu a křupavé šťavnaté listy salátu ledového. Toto jedinečné spojení nabízí spotřebitelům vynikající chuťový zážitek.

Saláty Crunchy jsou perfektním příkladem toho, jak Rijk Zwaan neustále hledá novinky v sortimentu salátů. Firma nabízí potravinářskému maloobchodu ucelenou řadu Crunchy salátů, neboť tento druh má odrůdy malé, střední i velké. Krom toho Crunchy saláty vychází vstříc požadavkům na snižování množství prodejních plastových obalů. Velké odrůdy Crunchy mohou být do regálů umístěné bez obalu, aniž by utrpěla jejich uchovatelnost. Tímto způsobem mohou prodejci snížit obalovou zátěž na rozdíl od prodeje baleného římského salátu.

Co se týká inovace v této kategorii, mohou prodejci nabídnout spotřebitelům Mini-Crunchy salát jako zcela nový inspirativní koncept tzv. Snack-salátu, kde je možné konzumovat jednotlivé listy jako zdravou svačinu. 

Saláty Crunchy lze také pěstovat v tzv. hydroponii, což je nový moderní způsob, jak vypěstovat zdravý a chutný salát. Crunchy saláty vyplnily mezeru, která na trhu hydroponických salátů chyběla, a to především díky svým šťavnatým a křupavým listům.