27. 7. 2022

Sweet Palermo® obdrželo potřetí za sebou ocenění ve Španělsku

Španělští spotřebitelé udělili paprice Sweet Palermo® ocenění „Chuť roku“ (Flavor of the Year). Tímto oceněním jsou každoročně ohodnocovány produkty prodávané v maloobchodě, které mají jedinečnou a zvláštní chuť.

Tato pečeť je nejvýznamnějším oceněním ve španělském maloobchodě, a to vzhledem k hodnoceným kritériím, která se vztahují výhradně k produktu bez vlivu značky nebo jiných emociálních kritérií spotřebitelů.

Hodnocení spočívá na mínění skupiny 80-ti konzumentů, kteří pravidelně hodnotí produkty v kategorii papriky. Produkty jsou hodnoceny samostatně bez označení. Celý proces hodnocení je prováděn nezávislou laboratoří pro senzorické analýzy, která také následně celý test a jeho výsledky certifikuje.

Hodnoceny jsou chuť, vzhled, vůně a textura sortimentu Sweet Palermo červené, žluté a zelené barvy. Výsledky senzorických hodnocení vykázaly vynikající hodnoty v chuti a vysokou spotřebitelskou preferenci odrůd Sweet Palermo.

Tyto odrůdy jsou velice sladké, téměř bez jadérek, mnohostranně použitelné a mají vysoký obsah vitamínu C. Tyto vlastnosti učinily Sweet Palermo jasným favoritem u spotřebitelů, kteří následně udělili cenu Flavor of the Year Award 2022.

Pro Sweet Palermo to však není jediné ocenění, které v průběhu posledních let získalo, o čemž svědčí následující přehled:

2012: Nejlepší paprika v Holandsku, ocenění v kategorii New Fresh of Foodlog

2015: Produkt roku 2015 na čerstvém trhu v Polsku

2018: FICA Summer Event Niederlande; Recept na červené sladké Palermo s čokoládou

2020: Chuť roku 2020 ve Španělsku

2020: Superior Taste Award, Ocenění renomovaných světových šéfkuchařů, tři hvězdičky

pro žluté Palermo, International Taste Institute Belgien

2021: Chuť roku 2021 ve Španělsku, sortiment Palermo

2022: Chuť roku 2022 ve Španělsku, sortiment Palermo